2014. szeptember 30., kedd

Szembeeenézés

Ahogy a legtöbb, ha nem az összes, élőlény, ezen a bolygón a boldogság keresésének nyomába jár. Ezek alól a glenkilli bárányok sem kivételek, viszont azzal az elfogadott tétellel állnak neki a keresésnek, ha magad nem ismered, akkor miképpen próbálod megérteni a körülvevő világot? Amennyiben nem tudod magad elfogadni, mit kezdesz a karámon, és legünkább rajtad túlmutató nagy egésszel?

Ezért fontosnak tartják, hogy mindenki kellőképpen megismerje magát, amit saját erőből is meg lehet próbálni, de rendelkezésre állnak önismereti tréningek is. 

Egy fontos dolgot viszont jobb az elején tisztázni! Az önismeret útján járni nem egy tengerparti nyaralás, inkább egy nagy kalandtúra, ahol olyan elemekkel is szembe kerülsz, amivel nem biztos, hogy szeretnél. Ezek az elemek pedig nem mások, mint az elnyomott érzéseid, tulajdonságait, olyan emlékek, melyekre nem szeretnél emlékezni, és elzárva tartod őket egy nagy dobozban.

Az önismereti túra valahol visszaadja, vagy felkészít, a tükör élményre. Végighaladva rajta sokszor fogsz medijedni, félni, rosszul érezni magad, de ez mind csak belőled táplálkozik, miután megérkeztél vár rád egy bárányfelhő.

2014. szeptember 27., szombat

Jólét

A boldog bárány évek alatt több alkalommal is felmerült az ötlet, hogy a bárányok az elvégzett munka nyomán fizetséget kapjanak, amiből saját, személyre szabott dolgokhoz juthatnak.

Az eleinte tetszetős dolog viszont mindig egy irányba mutatott a végén. Egy idő után a bárányok már nem fértek be a kis odújukba, mert tele volt mindenféle kacattal.

El kellett dönteni, fontossági sorrendet hozni, hogy mi is az, ami kell, tényleg fontos, és mi az, amire igazából semmi szükség.

A hosszas töprengést, gondolkodást mindig az a konkluzió zárta, hogy igazából nincs is nagyon szükgésük extra dolgokra, hiszen mindent megkapnak a körülvevő világból, világtól.

Ha éhesek ott a fű, a folyók tavak vize finoman  csábít a forró napokon, ha fáznak melegíti őket a nap.

2014. szeptember 25., csütörtök

Beeszólás

Habár a bárányok kimondottan hiúak, sok-sok órát töltenek el a parton, és ellenörzik a víztükörben, hogy minden tökéletesen áll rajtuk, az nem tudja őket lázba hozni, hogy mások milyen véleményt formálnak meg róluk.

Gondoljunk csak bele, hova tűnne a híres birkatürelem, ha mindenre felkapnák a fejüket?!?

Több okból kifolyólag állnak hozzá így az élethez, a felmerülő dolgokhoz.

Egyrészt szeretnék a saját életüket élni, úgy ahogyan azt ők elképzelik. Persze a tapasztalás  nem mindig kimondottan kellemes élménnyel párosul, de akkor is róluk van szó, más helyettük nem teheti meg. Fent, a bárányfelhőkről nézve már késő.

Másrészt bölcs bárány irat szerint az egyes odaszólások, kritikák igazából nem is  nekik szólnak. Sokkal inkább problémás az az egyed, akitől mindez elhangzott. Éppen ezért miért is foglalkozzak más gondjával, bajával? 

Mindezek nem azt jelentik, hogy egy építő jellegű ,segitőkész hozzászólás teljesen nyomtalanul menne el egy bárány füle mellett, ha tetszik neki, meggondolja, és él vele, vagy nem.

Érdek



A bárányok elég egy makacs jószágok, főleg azon egyedek, kiknek fején szarv is díszeleg. Ők hajlamosabbak arra, hogy érdekeiket akár mások félretolása mellett is érvényesíteni akarják.

Azonban még ezen egyedek is átlátják azt, hogy néha az egyéni kívánságokat háttérbe kell szorítani a nagyobb javára.

A birka lét is társas lét, és mint ilyen sokkal jobban működik, ha a társadalom együttműködik, és nem a másik ellenében dolgozik.

Régi népi bárány bölcsesség szerint is:

'Egy fűszálból nem lesz vacsora, de a zöldellő mező remek lakoma' illeteve 'Gyarló a bárány, egyedül néha meghátrál'.

2014. szeptember 23., kedd

Siker, pénz

Igazi bee movie!!

Bár azt meg kell mondani, hogy a glenkilli vérvonalat eléggé megosztotta a film. Többen felrótták, hogy a történelmi hitelességen jelentős csorbák estek. 

Ezt ugyan elismerik a szembenálló felek is, de nem dokumentumfilről van szó, az elsődleges szempont a szórakoztatás volt.

Nem szeretnék beleszólni a vitába, csak annyi a hozzáfűznivalóm, hogy inkább olvassatok filmnézés helyett. Nincs olyan operatőr, látványtervező, ami a bennünk lévő képzelőerőt felül tudná szárnyalni, az egyéb járulékos nyereségeket nem is említve.

Kalandra fel, ez egy végtelen történet!

Beefogadás

Habár a bárányok ősi földjén, a legelőn, illetve a karámban nem nagyon találkozni más lényekkel, mint a bárányokkal. Sok idegen nem jár a birtokon, és a bárányok se nagyon utaznak, de egy európai kőrút meg van ígérve. 

Ettől függetlenül, mivel nem a középkorban élnek, hiszik, és tudják, hogy léteznek egyéb fajok is a föld kerekén, közeli, távoli vidéken.

Ebben a hitükben alá is támasztja őket néhány világot látott bárány beszámolója. Ünnepnapokon szépen összegyűlnek és néma bégetéssel hallgatják az uti beszámolókatt.



Ugyan teljes valóban, szemtől szemben még nem találkoztak más faj képvieslőjével, csukott szemmel elnézzük, hogy a nyáj terelő kutya nem bárány, de szinte tiszteletbeli, de azt megtanulták, hogy jó, és fontos dolog az, hogy másokkal szemben megértőek, és elfogadóak legyenek. Még abban az esetben is, ha egyszerűen nem értik a másikat, vagy simán bolondnak tartanák szokásai miatt.

A világ nagy, a szokások eltérőek, most mi nevetnénk máson, kocka fordultával pedig mi kerülhetünk a nevetés céltáblájába. Azonban, ha teret adunk az egyéb faj képviselőinek is, befogadjuk, megismerjük őket, akkor egy újabb virág nyílik a kertünkben. Ezen túl pedig könnyebben is tudunk mozogni a világban, egyszerűbben tudjuk venni az akadályokat.

2014. szeptember 22., hétfő

Életre szóló bégetés

Bee is, mint minden kicsit is magára adó bárány tudta, hogy az életben fontos az, hogy ne egyedül legeljük le a mező javát, hanem legyen mellettünk valaki, akivel meg tudjuk osztani, örömünk, bánatunk.

Hozzá is fogott, hogy találjon magának egy aranyos birkalány, akivel a fentebb leírt dolgokat meg tudja valósítani. 

Igen ám, de az élet nem olyan egyszerű, ahogy az írva vagyon. Ráadásul sokféleképpen írják le a keresés menetét, az együttélést, és a hozzá kapcsolodó hogyan továbbot.

Egyes vélekedések szerint olyannal legyél együtt, akivel le tudod élni az életed, ami logikusan hangzik, hiszen egy harmónikus kapcsolat alapját mi más tudná megadni, egy olyan bari, akivel nem jövök ki? Ugyan már kérem.

Másik aspektus azt domborítja ki, hogy inkább olyan társat keress, aki nélkül nem tudnál élni, hiszen ő a mindenet, egész életedet kitöltő másik fél. Ebben is van valami. Viszont mi van akkor, ha a két feltéte üti egymást, nem tudok nélküle élni, de vele sem?

Ráadásul sok állmatlan éjszaka után, olyan reggelre ébredt Bee, ahol belécsapott a felismerés, hogy kerek e Földön, legalábbis az ismert részén egyetlen bárány van, aki nélkül se élni, se halni nem tud, és még többé kevésbé ki is jönnek. Ez a bari pedig nem más, mint ő maga.

2014. szeptember 18., csütörtök

Felruházott tulajdonság

Amikor a bárány gondolat megfogalmazódik még nem rendelkezik semmilyen tulajdonságokkal, de miután a gondolat testet ölt, és megjelenik a materiális síkban is mindenkinek mást fog jelenteni, mást lát benne, más érzelmeket hoz fel.

Amit látunk, az nem az ami, hanem az, aminek látjuk. Se jó, se rossz tulajdnosággal nem rendelkezik, csak a saját hozzáállásunk, tapasztalatunk vértezi fel jóval, rosszal.


A teljesség állapota, az üresség után felbomlik az egész jóra, és rosszra, elkezdődik a fekete és fehér bárány örök küzdelme, ami igazából sehova se vezet, ahogy ez a tanmesében is meg vagyon írva.

A karámból kilépve ne feletsük el, hogy, ami nekünk bizonyos tulajdonságokat sugároz, az lehet, hogy más bégetés szerint valami egészen más

2014. szeptember 17., szerda

sheep of the heart

Sok báránybégetést telt el, és telik is el azóta, hogy az első panaszos bégetés felhangzott a mennyei legelőkön. A szomorú történetek nagy részében szerelmi szál húzodik meg: már nem szeretsz!

Itt adódik rögtön a kérdés, szerette-e, ha igen miért? Mi áll a szerelem mögött.

Szeretem, mert:

  • mert mindig olyan jó ötletei vannak - ha már nem lesznek nem fogom szeretni?
  • mert mindig olyan vicces - ha nem lesz az elmúlik az érzelem?
  • mert olyan szép - a test mulandó, vele a külsőségek is, mi lesz utána?


A legtöbben mindig valami okot, indokot keresnek arra, hogy miért, Kell ez? Ősi bárány bégetés szerint nem A miért szereted őt általános kérdésre adódik a természetes válasz: miért kell valami is ahhoz, hogy szeressem. Szeretem, mert létezik, mert van, és így okot is adtunk rá, ha nagyon azt szeretnénk.

Oktalan szeretet nem múlik el okafogytával, a többi meg valahol kicsit érdeket szolgál.

A szerelem szolgái



A bárány ismét Shaun nyájából állt modelt.

2014. szeptember 16., kedd

bari tai chi

Fontos az egészség, a lelki béke, nyugalom.


Bee tai chi óra

2014. szeptember 15., hétfő

Hősök

A világnak szüksége van egy hősre, egy új hősre ...

vagy, ahelyett, hogy a csodára várnánk, a hősre, megváltóra, valakire, aki jön és segít az életünkön,


I need a hero

inkább önvizsgálatot tartanánk, mit, miért és hova?

Persze magunkért, és cselekedeteinkért, döntéseinkért felelősséget vállalni mindig sokkal nehezebb, mint másokat hibáztatni, de ha saját életünket szeretnénk élni, és mi mást akarhatnánk?, akkor elő kell hozni magunkból a szuperhőst.

Ezzel a felütéssel értelmet is nyer a bevezető felkiáltás, hogy hősre van szükségünk, igen, de nem egy kívülállóra, hanem a bennünk reljő lehetőségeket kell feltárni.

Egy szónak is száz a vége, a problémákkal szemben nem elkeseredni kell, hogy már megint miért kaptam én ezt, hanem minden egyes felmerülő kérdés megoldásra vár, amiből tanulhatunk, ügyesebbek, okosabbak leszünk tőle.

Ami nem öl meg az nem farkas, vagy csak nem volt farkas étvágya.

2014. szeptember 9., kedd

Hejj, ráérünk még bégetni

Élet menete során többször is szembetalálkozunk azzal a ténnyel, hogy valamilyen módon változást kell eszközölnünk az életünkben,

A változás a legtöbb esetben azt jelenti, hogy ki kell lépni a saját kicsiny konfortzónánkból, és az sem kizárt, sőt valószínűnek tartom, hogy másokkal konfrontálódni fogunk, amit sem az emberek, se a bárányok nagy része nem igazán szeret.

Éppen ezért elkezdünk mindenféle okokat, kifogásokat gyártani, hogy miért is nem csináljuk azt, amit  kéne(?), szeretnénk. A kiváló magyarázatok mellé mindenben önigazolást is találunk, milyen jó is, hogy nem tettem!



Ha eldöntöttünk valamit, hogy szeretnénk megcsinálni, akkor csináljuk, vagy ne csináljuk, de ne áltassunk magunkat, hogy majd megcsinálom, de most ez meg az miatt nem. A tükörből visszanéző farkas nem mi vagyunk, és ha tényleg farkas van ott, jobb ha futunk.

2014. szeptember 5., péntek

Hosszú boldog élet


Ősrégi bárány monda szerint két dologra van szükség a boldog bárány élethez.

Egyrészt fontos tudni hogyan kezeljük helyén a dolgokat, a másik pedig, hogy tartsuk távol magunkat a túlzott érzelem kinyilvánítástól.
Érthető, hogy hangos örömteli báránybégetésre könnyebben odatalál a farkas, és a vacsora fő fogása a báránypecsenye lesz.

Ezzel szemben az sem a helyes úton vezet, ha teljesen magunkba fordulunk, eltávolodva a világtól, magunkba fojtjuk a bánatot.

A kettő közötti értéket kell megtalálni, ahogy ezt ős báránytekercsek örzik a kolostorban, ahol az élet egy sinus görbeként volt ábrázolva.

Ne essünk túlzásokba, a buddhista egykedvűség is erre utalhat.

Ajánlott olvasmány