Ha nem is minden, de a legtöbb bárány életében eljön az a pillanat, amikor valamit változtatni kell az életen, valamit meg kell csinálni, ki kell javítani. Erre az egyik legtipikusabb példa egy új kisbárány érkezése, vagy a vihar magával ragadja a tetőt, de a sort végtelenségik lehetne folytatni.
Ezeknek a feladatoknak, projekteknek elvégzéséhez gondos, alapos tervezés kell, hogy a legkönnyebben végre lehessen hajtani, és még így sem biztos, hogy minden simán fog menni.
Elsősorban fontos letisztázni, hogy mit is szeretnénk megvalósítani, hogyan is képzeljük el, milyen források állnak a renelkezésre, szükség esetén honnan tudunk egyéb forráshoz jutni. Az egyéb forrás megszerzésének feltételeit érdemes időben tisztázni, ne álljon elő az az eset, hogy azt hisszük hogy, ezzel szemben pedig nem felelünk meg.
Munka kezdése előtt érdemes végiggondolni, hogy mennyire is fontos nekünk ez a projekt, a preferencialistánkon hol foglal helyet. Fontos, a legfontosabb dolog, vagy minden egyéb feladatot elé pakolunk. Tudni kell, hogy képesek és hajlandóak vagyunk-e rááldozni a szabadidőnket, energiánkat. Amennyiben erre a kérdésre a válaszunk nem, vagy nem meggyőző, akkor lehet, hogy érdemesebb lemondani róla, vagy valaki mást megbízni, egyébként sok pénzt, munkát, energiát teszünk egyenlővé a nullával.
A projekt tényleges beindítása előtt néhány dolgot még mindenképpen tisztázni kell.
- határidők - világosan és érthetően meg kell határozni, hogy egy-egy munkafolyamatnak mikorra kell elkészülnie, ha ezt a lépést kihagyjuk, akkor könnyen belefuthatunk egy patópál projektbe, ezen kívül az egyes részmunkák részben párhuzamosan, részben egymásra épülve futnak, de valahol mindenképpen találkoznak, és ha valami hiányzik, akkor hiába már a bégetés.
- felelősségi kör - tudnia kell mindenkinek, hogy mi a feladata, milyen hatáskörben mozoghat, mit tehet meg, és mit nem, valamint milyen felelősséggel tartozik a feladatok elvégzéséért.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése